Servis autoklimatizácií

Kategórie
 
 
 

ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN OD 23.MARCA 2020 !

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, 

 od pondelka, 23.marca 2020 znovu poskytujeme servisné činnosti.

Otváracie hodiny SERVIS:  8:00 - 15:00

Objednávať sa môžete na tel.čísle: 0903 438 999

Maloobchodná predajňa zostáva ZATVORENÁ !

Prosíme zákazníkov, aby do priestorov našej firmy vstupovali s ochranou tváre

E-shop funguje v plnom režime. Pri objednávkach si nebudete môcť zvoliť možnosť dodania na dobierku!

Tovar sa dá objednať s možnosťou dodania prostredníctvom kuriera alebo na osobný odber. 

Položky, ktoré máme skladom, zasielame každý pracovný deň do 12:00.

V prípade nejasností nás kontaktujte na telefónnom čísle 0911 438 999 alebo e-mailom.

Ďakujeme za pochopenie ... 


 

 
 
 
 

Servis autoklimatizácií

Klimatizácia sa stala v poslednej dobe takmer neoddeliteľnou súčasťou každého vozidla. Ľudia totiž trávia na cestách stále viac a viac času a oproti minulosti sa podstatne zväčšila presklená plocha automobilu čo spôsobuje tzv. skleníkový efekt. Svoju úlohu zohráva aj samotný komfort cestujúcich, ktorí si už pomaly odvykli na zvýšené potenie a nepríjemný pocit z tepla. Do úvahy musíme samozrejme vziať aj fakt, že teploty, hlavne počas letných mesiacov sa zvyšujú, doprava hustne a dopravné zápchy pri každodennom cestovaní do práce či jazde na dovolenku nie sú ničím výnimočné. Vysoké teploty v kabíne áut spôsobujú zvýšenú únavu vodičov, pocit nepohody a podráždenosti, čo vedie k zníženiu pozornosti a k spomaleniu reakčných časov. Z tohto dôvodu je správna činnosť klimatizačného systému Vášho vozidla dôležitá, odkladanie jej servisu alebo opravy až na horúce dni vedie k dlhým čakacím dobám...

Autoglas klimatizácia
Na klimatizačnú sústavu vozidla sú kladené nasledovné požiadavky:
·       rýchlo ochladiť (zohriať) vzduch v interiéri vozidla na požadovanú teplotu,
·       udržiavať požadovanú teplotu za akéhokoľvek počasia a režimu jazdy,
·       zabezpečiť požadovanú teplotu pre každého cestujúceho vo vozidle,
·       podľa možností čistiť a zlepšovať kvalitu vzduchu v interiéri,
·       klimatizácia by mala byť jednoduchá na obsluhu a ohľaduplná k životnému prostrediu.

Na splnenie vyššie popísaných požiadaviek musí klimatizačná sústava vzduch privádzať a následne čistiť, dostatočne ho ochladzovať a zbavovať vlhkosti resp. ak treba naopak zvlhčovať.
 

Servisné činnosti na autoklimatizačných systémoch

V oblasti, ktorá vzhľadom na rok čo rok zvyšujúce sa priemerné teploty v našich zemepisných šírkach nadobúda na význame - servis klimatizácií automobilov, nechceme zaspať na vavrínoch a preto neustále investujeme, do servisného vybavenia, potrebného na poskytovanie profesionálnych servisných úkonov na autoklimatizačných systémoch:
·       Automatické plniace a preplachové zariadenie na servis autoklimatizačných systémov - Bosch ACS 650
·       Prístroje na ozónovú dezinfekciu interiérov motorových vozidiel Magneti-Marelli
·       Zariadenia na vyhľadávanie miest únikov chladiaceho média na založené na UV kontrastných látkach či dusíku
·       Sady špeciálnych tesnení, ucpávok
·       Špeciálne náradie, kliešte určené na opravu drahých klimatizačných hadíc a iné
Vzhľadom na zvyšujúce sa nároky zákazníkov, očakávajúcich od nových typov áut stále lepšie a dokonalejšie vlastnosti a vybavenie, zvyšujú sa samozrejme aj nároky na odbornú a servisnú pripravenosť našich technikov a mechanikov. Tieto nároky sa pochopiteľne zvyšujú aj v prípade servisu a opráv klimatizačných systémov.
Správna funkčnosť klimatizácie vášho auta má vplyv na:
·       celkovú pohodu počas jazdy, hlavne v letnom období
·       spotrebu pohonných hmôt, ktorá môže pri nesprávnej funkcii klimatizácie dramaticky vzrásť
·       čistotu vdychovaného vzduchu posádkou auta

Pre ilustráciu a celkovú predstavu vám prinášame zjednodušený obrázok, z akých základných súčastí sa skladá klimatizačný systém:
 


Servisné činnosti poskytované firmou AUTOGLAS

Na to, aby klimatizácia vo Vašom aute slúžila svojmu účelu, vyžaduje pravidelnú starostlivosť. V tejto oblasti Vám naša firma prevádza nasledujúce servisné činnosti ( plus uvádzame naše odporúčania):

VÝMENA PEĽOVÉHO FILTRA

·       Pravidelne, minimálne 1x ročne doporučujeme vymeniť peľový ( známy aj pod názvom kabínový či prachový ) filter, cez ktorý prechádza všetok vzduch nasávaný do interiéru vozidla ( zanesený peľový filter výrazne znižuje prietok vzduchu slúžiaceho na chladenie ale aj ohrievanie vnútra auta, čo má za následok zníženiu funkciu klimatizácie alebo často pozorované zahmlievanie skiel).Máme častú skúsenosť, že v mnohí servisáci vám výmenu peľového filtra síce naúčtujú, ale jeho fyzickú výmenu neprevedú z dôvodu zlej dostupnosti a prácnosti jeho výmeny !
·       Výmenu peľového filtra prevádzame na počkanie (často spojenú s regeneráciu alebo dezinfekciou), trvá od 5 do 20 minút. 
Ceny peľových filtrov začínajú na sume 10 - 15,-  EUR, cena je samozrejme závislá od výrobcu  a typu filtrov, značky vozidla či počtu filtrov namontovaných v aute. 

PLNENIE KLIMATIZAČNÉHO SYSTÉMU CHLADIVOM

·       Prostredníctvom automatickej plničky Bosch ACS650 kompletne plníme prípadne dopĺňame klimatizačný systém Vášho vozidla presne predpísaným množstvom chladiva R 134a. Jedná sa o prípady pri opravách vozidiel po nehodách, prípadne po úniku chladiva poškodením časti klimatizačného okruhu. V prípade straty tesnosti a úniku chladiva sa snažte o čo najrýchlejšiu opravu, pretože vlhkosť, prenikajúca do klimatizačného systému výrazne znižuje jeho životnosť, hlavne jeho najdrahšej a najdôležitejšej časti - klimakompresoru.
·       Cena je závislá od prevedených prác a množstva doplneného chladiva R134aktorého cena rastie z mesiaca na mesiac.

REGENERÁCIA CHLADIACEHO MÉDIA

·       Aspoň 1x za dva roky si dajte vykonať regeneráciu chladiaceho média, ktorým je naplnený klimatizačný systém. Ekologické chladivo R134a (tetrafluoretán), ktoré sa používa v súčasných vozidlách má tendenciu z dôvodu svojej molekulárnej štruktúry postupne unikať zo systému. Typickým množstvom je dnes 450 - 550 gramov. Už pri poklese o 1/4 náplne chladiaceho média výrazne stráca klimatizácia účinnosť a spotreba paliva stúpa až o 1/2! Regenerácia chladiaceho média spočíva v jeho kompletnom odsatí spolu s špeciálnym olejom rozprášeným v chladiacom systéme, odsatím starého UV farbiva a čiastočne aj vlhkosti vniknutej do systému. Následne sa náplň prefiltruje a po vykonaní vákuového testu tesnosti sa do prázdneho klimatizačného systému vstrekne správne množstvo chladiaceho média R134a, doplní sa potrebné množstvo mazacieho oleja a prípadne aj kontrastná UV látka, slúžiaca na jednoduchšiu detekciu prípadného budúceho úniku chladiva
·       Celý proces regenerácie trvá cca 1 hod. a jeho cena sa pohybuje od 35,- EUR.

DEZINFEKCIA INTERIÉRU AUTOMOBILU

·       Doporučujeme 2x za rok, minimálne však vždy po zime si dať vykonať dezinfekciu interiéru vozidla ozónovým prístrojom na odstránenie baktérií a choroboplodných zárodkov. Dezinfekcia klimatizácie je časovo nenáročná služba, ktorá spočíva vo vyčistení vetracích šácht a výparníka klimatizácie a samozrejme aj celého interiéru. Na výparníku sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie cestujúcich a znepríjemňuje prostredie vo vnútri zápachom. Pri dezinfekcii klimatizácie sa odporúča vymeniť aj peľový filter.
·       Ozónová dezinfekcia interiéru zaberie od 30 do 60 minút z Vášho času , cena od 15,- EUR

VYHĽADÁVANIE MIEST ÚNIKU CHLADIVA

·       Pomocou potrebného prístrojového a diagnostického vybavenia vieme vyhľadať presné miesto úniku chladiaceho média, ktorý nastáva buď mechanickým poškodením alebo skončením životnosti niektorého z mnohých komponetov tvoriacich klimatizačný systém automobilov. Na vyhľadanie miesta úniku chladiva používame dusíkovú metódu - do klimasystému napustíme dusíkový plyn a pomocou peniacej látky vieme vyhľadať problémové miesto alebo miesta.
Rýchlym a presným určením poškodenej časti vám vieme usporiť nemalé finančné prostriedky !

VÝMENY A OPRAVY JEDNOTLIVÝCH KOMPONENTOV

·       Prevádzame samozrejme aj výmeny klimatizačných kompresorov, kondenzátorov,  tlakových hadíc či ovládacích ventilov.
·       Doporučujeme 1x za dva roky dať vymeniť vysúšač ( dehydrátor ). Táto časť klimatizačného systému zabezpečuje zachytávanie vlhkosti, ktorá doň preniká a spôsobuje koróziu vnútorných častí, hlavne citlivého komponentu v systéme - klimatizačného kompresora.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia