Oprava autoskiel

Kategórie
 
 
 

ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN OD 23.MARCA 2020 !

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, 

 od pondelka, 23.marca 2020 znovu poskytujeme servisné činnosti.

Otváracie hodiny SERVIS:  8:00 - 15:00

Objednávať sa môžete na tel.čísle: 0903 438 999

Maloobchodná predajňa zostáva ZATVORENÁ !

Prosíme zákazníkov, aby do priestorov našej firmy vstupovali s ochranou tváre

E-shop funguje v plnom režime. Pri objednávkach si nebudete môcť zvoliť možnosť dodania na dobierku!

Tovar sa dá objednať s možnosťou dodania prostredníctvom kuriera alebo na osobný odber. 

Položky, ktoré máme skladom, zasielame každý pracovný deň do 12:00.

V prípade nejasností nás kontaktujte na telefónnom čísle 0911 438 999 alebo e-mailom.

Ďakujeme za pochopenie ... 


 

 
 
 
 

OPRAVA AUTOSKIEL

Boli ste v nesprávny čas na nesprávnom mieste a odstrelený kameň vám poškodil čelné sklo? Nie vždy je nutná jeho následná výmena! Ponúkame vám servisnú službu, vďaka ktorej vieme poškodenie čelného skla vášho vozidla efektívne a bezpečne opraviť. Jedná sa o rôzne typy drobných prasklín, hviezdičiek a iných typov poškodení. Všeobecne platí ak je to samozrejme možné, čo najskôr po vzniku poškodenia na vašom čelnom skle toto miesto prelepiť nálepkou alebo páskou, aby sa zabránilo prieniku vody a nečistoty.

Procesom kvalitnej opravy vaše čelné sklo získa opäť pôvodné vlastnosti: 

 • optickú priehľadnosť
 • mechanickú pevnosť a odolnosť
 • odolnosť na teplotné zmeny počas prevádzky

Kedy sa dá čelné sklo opraviť?

Prevedenie opravy má samozrejme aj svoje obmedzenia, ktorými sú hlavne veľkosť poškodenia a jeho umiestnenie vzhľadom na zorné pole vodiča (zorné pole na čelnom skle je definované ako prienik plochy stierania vodičovho stierača a zvislého pásu o šírke 29 cm so stredom v osi volantu, viď obrázok). Taktiež platí , že čím bližšie je poškodenie k okraju čelného skla , tým vyššia je pravdepodobnosť jeho ďalšieho šírenia a následnej nutnosti výmeny.

Všeobecné platí, že čelné sklo sa dá opraviť, ak poškodenie: 

 •  nie je väčšie ako cca 2-eurová minca
 •  nevychádza z neho prasklina dlhšia ako 3 cm
 •  nachádza sa mimo zorného poľa vodiča A (pozri obrázok)
 •  od okraja skla je vzdialené aspoň 6 cm
 •  neobsahuje vodu alebo vlhkosť

 

Postup a priebeh opravy čelného skla a ako dlho to bude trvať?

Opravu prevádzame osvedčenou rakúskou technológiou ROGER'S, ktorej kvalita je preverená tisíckami zákazníkov. S opravami čelných skiel sme začali už v roku 1992 ako jedny z prvých na Slovensku, vďaka čomu máme v tejto oblasti bohaté skúsenosti. Na prevedenú opravu poskytujeme doživotnú záruku!

 • Podstata opravy spočíva v odsatí vzduchu z poškodenia pomocou podtlaku a následného vstreknutia polymérnej živice, ktorá sa ku koncu opravy vytvrdzuje UV lampou.
 • Tento proces sa niekoľko krát opakuje za účelom dokonalého odstránenia poškodenia. Na konci procesu sa povrch skla v mieste poškodenia zalešťuje.
 • Oprava 1 až 2 poškodení zaberie z vášho času približne 45 - 60 minút, pri oprave viacerých poškodení sa môže čas strávený v našej firme mierne predĺžiť (nie však dramaticky!).
 • Opravu čelných skiel robíme väčšinou na počkanie, zákazníci môžu u nás zatiaľ stráviť čas pri káve a zaujímavom čítaní.
 • V priestoroch určených pre našich zákazníkov máme k dispozícií Free WIFI prístup na internet
 • Bolo by zavádzajúce tvrdiť, že opravou poškodenie úplne zmizne. Vzhľadom na to, že čelné sklo je číry, transparentný materiál, podrobený neustále našej pozornosti, nepatrná stopa po poškodení vždy zostane. Kto Vám tvrdí opak, nehovorí pravdu.


Spolupráca s poisťovňami, bezhotovostná oprava čelného skla

Väčšina poisťovní poskytuje svojim klientom, ktorí majú uzatvorené havarijné poistenie na svoje vozidlo, bezplatnú opravu ich čelného skla nezávisle od výšky spoluúčasti. Pretože cena opravy čelného skla väčšinou nedosahuje výšku vašej spoluúčasti, normálne by poisťovne nevyplatili žiadne poistné plnenie. V prípade opráv autoskiel však pristúpili k preventívnemu kroku a tieto opravy u zmluvných partnerov preplácajú bez straty bonusu.

Ak ste si havarijne poistili vaše vozidlo v niektorej z poisťovni, ktoré poskytujú svoje služby na slovenskom trhu, máte nárok na bezhotovostnú opravu čelného skla. Samozrejme aj tu platí, že platci DPH u nás musia túto daň zaplatiť.

Pre väčšinu poisťovní na našom trhu vykonávame aj obhliadky poškodených čelných skiel. Informujte sa u nás o tejto možnosti a ušetrite si čas a taktiež peniaze.
 

Hotovostná oprava čelného skla

Ak Vaše vozidlo alebo čelné sklo nie je poistené, nechcete opravu riešiť cez poisťovňu alebo sa ponáhľate, v tomto prípade suma za opravu Vášho autoskla na osobnom aute predstavuje 25,- EUR, na nákladnom aute a autobuse cca 30,- EUR za jedno poškodenie.
Pri viacerých poškodeniach sa suma upravuje podľa konkrétnych podmienok.


Ak potrebujete poradiť, ako postupovať, či opravu čelného skla riešiť cez poisťovňu, ako nahlásiť poistnú udalosť alebo máte iné otázky, zavolajte nám ! V tejto oblasti máme dlhoročné skúsenosti, o ktoré sa s Vami radi podelíme.
Viac info na Postup pri škode. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia