Predsezónna kontrola klimatizácie

Kategórie
 
 
 
 
 
 
 

Predsezónna kontrola klimatizácie

Vážení motoristi, radi by sme Vám odporučili nechať si skontrolovať klimatizačný systém Vášho auta. Regenerácia chladiacej náplne spojená s prípadnou ozónovou dezinfekciou interiéru

Vám pomôže predísť zvýšenému namáhaniu celej klimatizačnej sústavy počas horúcich dní hlavne počas jazdy na vytúženú dovolenku.

Počas regenerácie je z klimasystému vášho vozidla odsatá zvyšná náplň chladiva spolu s prípadnými nečistotami, vlhkosťou a olejom, ktorý slúži na mazanie klimatizačného kompresora. Po oddelení nečistôt a filtrácií chladiva je v automatickom režime do systému napustené predpísané množstvo chladiaceho média spolu s novým mazacím olejom a kontrastnou UV-látkou, ktorá slúži na ľahšiu identifikáciu prípadného miesta úniku v budúcnosti.

Po tejto servisnej činnosti zároveň doporučujeme vymeniť po zime peľový filter, pretože všetok ventilačný vzduch do kabíny posádky preteká cez neho a pri jeho zanesení sa výrazne znižuje prietok vzduchu a tým samozrejme aj účinnosť klimatizácie. 

A poslednou operáciou býva dezinfekcia vnútorného priestoru, ktorú vykonávame pomocou ozónu, ktorý pretekaním kompletným vzduchovým rozvodom účinne zabíja baktérie zapríčiňujúce nepríjemný zápach šíriaci sa zo vzduchovodov.


Podrobnejšie informácie o servise klimatizačného systému nájdete TU>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia