Články

Kategórie
 
 
 
 
 

Kalibrácia a nastavenie kamier čelných skiel

Vážení motoristi, radi by sme Vás upozornili na dôležitosť kalibrácie kamier čelného skla, ktorá je nutná vždy po výmene čelného skla na vašom automobile. Tento prvok je dôležitou súčasťou asistenčných systémov ADAS, ktoré zabezpečujú núdzové brzdenie, autonómne riadenie, udržiavanie vášho vozidla v jazdnom pruhu, automatické prepínanie tlmených a diaľkových svetiel a mnohé ďaľšie.

Tieto, dnes nazývané asistenčné systémy, od roku 2021 už povinné bezpečnostné systémy, sú veľmi citllivé elktronicko-optické zariadenia, ktorých správna funkcia vyžaduje presné nastavenie. Vzhľadom na to, že kamera (často aj kamery) čelného skla je dôležitým prvkom tejto sústavy, je nutné po každej výmene čelného skla vášho auta ( ak samorejme je vaše vozidlo týmito asistenčnými prvkami vybavené) vykonať kalibráciu a nastavenie podľa metodiky výrobcu vozidla.

V našej firme používame diagnostické a kalibračné zariadenie CSC Tool od nemeckého dodávateľa Hella Gutmann. Pomocou vymeniteľných nastavovacích tabúľ dokážeme pomocou tohto zariadenia nastaviť a nakalibrovať väčšinu kamier čelných skiel automobilov, ktoré sa u nás vyskytujú.

Súčasťou kalibrácie je, ak je to nutné, aj zaučenie dažďového a svetelného senzora, vstupná a výstupná diagnostika a načítanie chýb elektronického systému vozidiel.

Bližšie informácie môžete pozrieť aj TU:

 

Detské cyklosedačky Thule

Detské sedačky Thule na zadnú časť bicykla alebo dopredu pred Vás.Premyslená konštrukcia zabezpečujú rýchlu a hlavne bezpečnú montáž týchto sedačiek. Vďaka nastaviteľným plastovým remienkom na nohy sa vie sedačka prispôsobiť rastu dieťata a vďaka tomu ju využijete na dlhšie obdobie.

  

S detskou cyklosedačkou Thule získáte:

  • Sedačku, ktorá splňuje nejprísnejšie mezinárodné normy bezpečnosti detí
  • Bezpečnostné popruhy ktoré sú nastavitelné a ktoré dieťa nedokáže uvolniť
  • Oceňovaná bezpečná konštrukcia 

Maximálny dôraz na bezpečnosť detí

V centre Thule Test Center™ testuje výrobca bezpečnosť všetkých výrobkov. V prípade deťských sedačiek sú testy ešte prísnejšie a prekračujú medzinárodné bezpečnostné normy TÜV. 

 

Naša ponuka cyklosedačiek

Po kliknutí na nasledujúci odkaz prejdete do našej ponuky kde si vyberiete medzi prednými a zadnými cyklosedačkami. Následne ponúkame aj doplnky k týmto cyklosedačkám. TU KLIKLITE

 

THULE Force XT - nová rada strešných boxov

Na jeseň 2018 firma THULE inovovala svoju základnú radu strešných boxov, doterajšia radu Touring nahradila v ponuke nová modelová rada Force XT. Nové strešné boxy sú dostupné v šiestich veľkostiach:
-Force XT Sport - základné info TU> 
-Force XT M - základné info TU>
-Force XT S - základné info TU>
-Force XT L- základné info TU>
-Force XT XL - základné info TU> 
-Force Apline - základné info TU> 

  

 

Ceny, technické špecifikácie, dostupnosť na sklade či ďaľšie informácie o boxoch FORCE XT nájdete tu>

 

 
  • Thule Force XT  predstavuje kvalitný a praktický strešný box  s dôrazom na maximálne využitie priestoru, ktorý je vhodný na širokú škálu vozidiel
  • Box disponuje maximálnou nosnosťou až 75 kg, je dodávaný v čiernej matnej farbe s povrchom AeroSkin
  • Strešný box je možné vďaka systému DualSide otvoriť z obchod strán, čo uľahčuje nakladanie a vykladanie nákladu
  • Jednoduchá montáž na vozidlo vďaka extra širokému, vopred nainštalovanému rýchloupínaciemu systému PowerClick 
  • Integrovaný ukazovateľ krútiaceho momentu "cvakne", akonáhle je správne utiahnutý, čo zabezpečuje rýchlu a bezpečnú montáž
  • Pohodlné otváranie a zatváranie vďaka podporným pružinovým vzperám veka boxu a systému LockKnob, ktorý chráni uzamykací kľúč Thule Comfort pred poškodením

City Crash logoTUV SUD - GS

 

 

 

Predsezónna kontrola klimatizácie

Vážení motoristi, radi by sme Vám odporučili nechať si skontrolovať klimatizačný systém Vášho auta. Regenerácia chladiacej náplne spojená s prípadnou ozónovou dezinfekciou interiéru Vám pomôže predísť zvýšenému namáhaniu celej klimatizačnej sústavy počas horúcich dní hlavne počas jazdy na vytúženú dovolenku.

Počas regenerácie je z klimasystému vášho vozidla odsatá zvyšná náplň chladiva spolu s prípadnými nečistotami, vlhkosťou a olejom, ktorý slúži na mazanie klimatizačného kompresora. Po oddelení nečistôt a filtrácií chladiva je v automatickom režime do systému napustené predpísané množstvo chladiaceho média spolu s novým mazacím olejom a kontrastnou UV-látkou, ktorá slúži na ľahšiu identifikáciu prípadného miesta úniku v budúcnosti.

Po tejto servisnej činnosti zároveň doporučujeme vymeniť po zime peľový filter, pretože všetok ventilačný vzduch do kabíny posádky preteká cez neho a pri jeho zanesení sa výrazne znižuje prietok vzduchu a tým samozrejme aj účinnosť klimatizácie. 

A poslednou operáciou býva dezinfekcia vnútorného priestoru, ktorú vykonávame pomocou ozónu, ktorý pretekaním kompletným vzduchovým rozvodom účinne zabíja baktérie zapričiňujúce nepríjemný zápach šíriaci sa zo vzduchovodov.
Podrobnejšie informácie o servise klimatizačného systému nájdete TU>
 

THULE nosiče bicyklov na ťažné zariadenie

Ak ste sa rozhodli, že prevážanie bicykla v interiéri auta vás už otravuje a nepovažujete to práve za najbezpečnejšiu formu prepravy vašich dvojkolesových miláčikov, firma THULE vám určite pomôže za našej asistencie dodať nosič, ktorý bude šitý vašim potrebám a finančným možnostiam.
Nosiče bicyklov Thule vám umožnia dostať vaše bike-y hocikam si zmyslíte - rýchlo, jednoducho a hlavne bezpečne. Pokiaľ neviete a váhate aký druh nosiča by vám najlepšie vyhovoval, navštívte
náš e-shop>.

Ak vás nejaký nosič zaujal, v našej predajni ich môžete vidieť naživo, pričom vám poradíme a predvedieme ako tieto nosiče montovať a používať. Skladom bežne vedieme skoro všetky druhy nosičov bicyklov Thule a príslušenstvo k nim .
V prípade, že sa rozhodujete pre nosič na ťažné zariadenie, ale vaše auto ním nie je vybavené, ponúkame vám v našej firme aj jeho montáž. 
 


Bližšie info o montáži ťažných zariadení nájdete TU >.


           

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenia od švédskeho výrobcu THULE sú schopné previesť 2, 3 či pomocou dokúpiteľných adaptérov aj 4 bicykle.
Mysleli sme samozrejme aj na majiteľov e-bike-ov, pre ktoré bola vyvinutá rada THULE VeloSpace XT 938 a 939. Na tieto nosiče bicyklov sa dajú umiestniť aj skladacie prepravné boxy  THULE BackSpace XT, do ktorých hravo schováte dva golfové bagy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia